Fexclub.su [Архив] Игры Сетевые игры Battlefield Battlefield: Bad Company 2

Изменяем имя бойца

Страница 1 из 2 1  2 
travis 29.07.2016, 04:19
Привет. Как вы наверно знаете, в Battlefield: BC2 без потери статистики самому изменито имя бойца нельзя. Так вот я поинтересовался в интернете, можно имя бойца без потери статистики поменять через: ....

Нужно знание английского языка и фантазии. Например, я сказал в тех. поддержке типо: "Привет. Я недавно узнал, что имя моего бойца противоречит и даже оскорбляет мою религию :-D, не могли бы вы имя бойца сменить". И вот сразу он согласился мне поменять. Придумайте еще причины и возможно вам повезет
travis 29.07.2016, 15:53
ты сказал им что ты гей)?!

Да нет же. Просто что мой ник оскорбляет мою религию и все. Они клюнули
Тимоха 30.07.2016, 15:16
А нахрен это вообще надо?
travis 30.07.2016, 16:07
Если ты не любишь перемены и играешь с одним ником 8 лет и более, то тебе это не надо. А те кому ник надоел ну или не нравится, могут его сменить БЕЗ потери статистики
tankist 30.07.2016, 16:59
Правильно, постоянство признак ограниченности:)
Тимоха 31.07.2016, 18:38
Пиздец логика...
travis 03.08.2016, 16:34
В общем можно много чего провернуть с помощью этой live поддержки. Вчера например, мне удалось вынудить его дать мне promo-код, который дает 20% скидки при покупке любой игры в store origin
Aleksei_27 04.08.2016, 02:53
В общем можно много чего провернуть с помощью этой live поддержки. Вчера например, мне удалось вынудить его дать мне promo-код, который дает 20% скидки при покупке любой игры в store origin
и каким образом ? делись давай навыками выколачивания промо кодов , 20% скидки никому не помешает
quattro 04.08.2016, 05:41
желательно логами или близко к тексту)
travis 06.08.2016, 00:09
и каким образом ? делись давай навыками выколачивания промо кодов , 20% скидки никому не помешает

В общем когда я его попросил сменить ник, он сказал, что может сменить, но собьется статистика. Потом я его донимал что типо мне меняли и статистика не сбивалась просил поменять имя также. Но он утверждал что собьется и в конце концов БЕЗ МОЕГО согласия он сменил имя. Ну а тут я сказал ему что у меня сбилась статистика: говорю, вы что наделали??? я столько времени потратил чтобы эту стату заработать, к кому мне обратится чтообы на вас пожаловаться? Я разве давал согласие на смену??? Ну а тут он хвост поджал и предложил промо-код. Сейчас если найду скину логи
travis 06.08.2016, 00:18
Hi, my name is Lairenlakpam. How may I help you?
ja**s@live.ru: Hi. Hello. Could you let me change the name of a soldier without losing stats?
Lairenlakpam: May I know for which game ?
ja**s@live.ru: Battlefield Bad company 2
Lairenlakpam: I am sorry but the stats will be affected if you change the soldier name.
ja**s@live.ru: This can not be. I have already changed once, and the statistics are not changed. You can even look at the history of appeals in support of
ja**s@live.ru: This can not be. I have already changed once, and the statistics are not changed. You can even look at the history of appeals in support of
Lairenlakpam: I can change them, but your stats will be affected, Do you wish to continue ?
ja**s@live.ru: I can connect with more experienced?
Lairenlakpam: I've already told you that the stats will be affected , no matter how you change the soldier name. If you wish I can change them.
Lairenlakpam: Do you wish to continue?
Lairenlakpam: Are we still connected ?
ja**s@live.ru: Well, you have to understand that I'm me once and statistics was not affected. If you do not know how to do it again, connect me with the more experienced.
Lairenlakpam: May I have your date of birth as registered with the EA account and your email address?
ja**s@live.ru: Ok. December 11, 1995.
ja**s@live.ru: stop
Lairenlakpam: We can change the stats but the stats will be affected, if you do not wish that your stats are not affected, I would like you to not change the soldier name.
ja**s@live.ru: You never heard me! In violation of their own statistics, I can change the name. But I repeat: I have already changed without STATSTIKI INFRINGEMENT. Look at the history of my calls in support of the EA
ja**s@live.ru: VIOLATIONS OF STATISTICS*
Lairenlakpam: May I have the soldier name ?
ja**s@live.ru: What? What was or what I want?
Lairenlakpam: Sorry, I mean the old soldier name and also the new soldier name.
ja**s@live.ru: old - rumpen, current - distoh, I want to - wouch
Lairenlakpam: I've changed the Soldier name for you.
ja**s@live.ru: What about statistics?
Lairenlakpam: You can try login and see.
ja**s@live.ru: Do not go. I'll check it out. When she got off .. then ..
Lairenlakpam: Okay.
ja**s@live.ru: She got off at the half. What did you do? I played so much as to earn!
ja**s@live.ru: Where can I complain. Am I asked to change the name and got off to statistics?
Lairenlakpam: I’m afraid; I didn’t quite understand your last message. Please elaborate?
Lairenlakpam: I've already said the stats will be affected.
Lairenlakpam: there is no way to transfer the stats.
ja**s@live.ru: And I confirmed that I wanted to change the name to the loss of statistics?
Lairenlakpam: We are really sorry to hear about this happening to you. For the inconvenient caused to you, I am providing you a discount coupon code for 20%. Please use the discount code in the Origin store .... to avail a discount of 20% while purchasing game.
Lairenlakpam: Please give me a minute as the generate the code for you.
ja**s@live.ru: You can read more about the coupon? And you can instead coupon discount on the game Medal of Honor in STEAM?
Lairenlakpam: I’m afraid; I didn’t quite understand your last message. Please elaborate?
ja**s@live.ru: You can not discount at EA Origin, and STEAM?
Lairenlakpam: You can use the code at Origin store.
ja**s@live.ru: You can place the coupon discount or a game in STEAM store?
Lairenlakpam: No, the code can be use only in Origin Store.
ja**s@live.ru: ok. i agree
Lairenlakpam: Please have this code for the Discount of 20%. The code expires on 30th September 2011. Code: N22JC-EAPAB-J**PD
ja**s@live.ru: There will be a 20% discount regardless of the price of games?
Lairenlakpam: Yes.
ja**s@live.ru: Thank you, sir, good bye
Lairenlakpam: Is there anything else I can help you with today?
ja**s@live.ru: no
'' disconnected ('Concluded by End-user').
gikas 06.08.2016, 00:18
Hi, my name is Lairenlakpam. How may I help you?
ja**s@live.ru: Hi. Hello. Could you let me change the name of a soldier without losing stats?
Lairenlakpam: May I know for which game ?
ja**s@live.ru: Battlefield Bad company 2
Lairenlakpam: I am sorry but the stats will be affected if you change the soldier name.
Lairenlakpam: I can change them, but your stats will be affected, Do you wish to continue ?
ja**s@live.ru: I can connect with more experienced?
Lairenlakpam: I've already told you that the stats will be affected , no matter how you change the soldier name. If you wish I can change them.
Lairenlakpam: Do you wish to continue?
Lairenlakpam: Are we still connected ?
ja**s@live.ru: Well, you have to understand that I'm me once and statistics was not affected. If you do not know how to do it again, connect me with the more experienced.
Lairenlakpam: May I have your date of birth as registered with the EA account and your email address?
ja**s@live.ru: Ok. December 11, 1995.
ja**s@live.ru: stop
Lairenlakpam: We can change the stats but the stats will be affected, if you do not wish that your stats are not affected, I would like you to not change the soldier name.
ja**s@live.ru: You never heard me! In violation of their own statistics, I can change the name. But I repeat: I have already changed without STATSTIKI INFRINGEMENT. Look at the history of my calls in support of the EA
ja**s@live.ru: VIOLATIONS OF STATISTICS*
Lairenlakpam: May I have the soldier name ?
ja**s@live.ru: What? What was or what I want?
Lairenlakpam: Sorry, I mean the old soldier name and also the new soldier name.
ja**s@live.ru: old - rumpen, current - distoh, I want to - wouch
Lairenlakpam: I've changed the Soldier name for you.
ja**s@live.ru: What about statistics?
Lairenlakpam: You can try login and see.
ja**s@live.ru: Do not go. I'll check it out. When she got off .. then ..
Lairenlakpam: Okay.
ja**s@live.ru: She got off at the half. What did you do? I played so much as to earn!
ja**s@live.ru: Where can I complain. Am I asked to change the name and got off to statistics?
Lairenlakpam: I've already said the stats will be affected.
Lairenlakpam: there is no way to transfer the stats.
ja**s@live.ru: And I confirmed that I wanted to change the name to the loss of statistics?
Lairenlakpam: We are really sorry to hear about this happening to you. For the inconvenient caused to you, I am providing you a discount coupon code for 20%. Please use the discount code in the Origin store .... to avail a discount of 20% while purchasing game.
Lairenlakpam: Please give me a minute as the generate the code for you.
ja**s@live.ru: You can read more about the coupon? And you can instead coupon discount on the game Medal of Honor in STEAM?
ja**s@live.ru: You can not discount at EA Origin, and STEAM?
Lairenlakpam: You can use the code at Origin store.
ja**s@live.ru: You can place the coupon discount or a game in STEAM store?
Lairenlakpam: No, the code can be use only in Origin Store.
ja**s@live.ru: ok. i agree
Lairenlakpam: Please have this code for the Discount of 20%. The code expires on 30th September 2011. Code: N22JC-EAPAB-J**PD
ja**s@live.ru: There will be a 20% discount regardless of the price of games?
Lairenlakpam: Yes.
ja**s@live.ru: Thank you, sir, good bye
Lairenlakpam: Is there anything else I can help you with today?
ja**s@live.ru: no
'' disconnected ('Concluded by End-user').
Vadyai 13.09.2016, 00:41
В общем мой ник теперь -=Vadyai=- добавляйтесь если что) но статистика nonи3де" пошла) да и nox))) так что кому критична статистика - подумайте прежде чем менять ник
Dream 13.09.2016, 02:14
ты её нагоняшь за 48 часов)) , напрашивается вопрос , анафуя вообще надо менять ????
Vadyai 13.09.2016, 05:55
Захотелось)))
Страница 1 из 2 1  2